Триммінг фокстер'єра та інших жорсткошерстих: що це і навіщо потрібно?

Триммінг фокстер'єра - річ необхідна. Так само потрібний він і для деяких інших порід собак. Дізнаємося детальніше, що ж таке триммінг.

Триммінг – це вищипування старих відмерлих шерстин. Часто він входить до грумінгу, особливо виставкового. Відмерлі шерстинки вищипують тому, що на них часто починають розмножуватися бактерії і може з'явитися небезпека виникнення шкірних захворювань. До того ж на таку стару шерсть дуже чіпляється пил, бруд і сміття.

Разом із погіршенням зовнішнього вигляду собаки відбувається і погіршення стану живої здорової шерсті. Також в процесі триммінгу визначають позитивний вплив на шкірний кровообіг у собак. Потреба в триммінгу є найбільш актуальною для собак, які в процесі розвитку порід втратили здатність линяти. До них належать щнауцери (цвергшнауцер, мітельшнуцер, різеншнауцер), тер'єри та грифони (брюсельський і бельгійський).

Під час триммінгу в нормі собака не відчуває болю, адже відбувається видалення виключно старої відмерлої шерсті, без подразнення нервових закінчень. Жодна країна світу не визнала, що процедура триммінгу має якусь шкоду для тварин. 

Виділяють два види триммінгу: легкий і повний. Під легким розуміють проріджування шляхом рівномірного вищипування, яке роблять зазвичай один раз на 2-3 місяці. Цього вистачає для підтримування шерсті собаки в досконалому стані. Під час легкого тримінгу видаляють тільки кінчики відмерлих волосків. Отже, живі, не до кінця розвинуті шерстинки не пошкоджуються і з часом заміняють відмерлі. Під повним триммінгом розуміють повне усунення шерсті і залишають лише підшерсток. Або ж як альтернативу можуть стригти собаку, залишаючи мінімальну довжину шерсті -3 мм. Триммінг часто проводять з метою формування хорошого шерстяного покриву у цуценят віком 6-8 місяців. Також господарі собак звертаються за триммінгом при намірах участі собаки у конкурсах або виставках. Після триммінгу шерсть пса стає жорсткішою, а її колір набуває насиченості.

Триммінг проводять за встановленим алгоритмом. Згідно з ним, існує порядок – від голови до хвоста. Найкращим часом для триммінгу прийнято вважати весну і літо, адже в цей час линька проходить найактивніше. Радять собаку перед триммінгом не купати. Для процедури необхідний спеціальний інструментарій – машинки, ножиці, щипці. Тому для цього краще звертатися до спеціалістів.

Отже, якщо вам потрібен триммінг цвергшнауцера, фокстер’єра або іншої корсткошерстої породи, звертайтесь у грумінг-салон "Чарлі", де це зроблять справжні професіонали.