Стрижка котів - що потрібно знати?

Багатьом може здатися, що стрижка котів - це з розділу знущання над твариною. Адже ніби як коти самі по собі можуть жити і без цього. Але, насправді, варто враховувати, що ваш вихованець живе не на вулиці, а у вас вдома. Це може створити ряд незручностей як естетичних, так і гігієнічних. Про це і поговоримо.

Перша і, напевно, головна причина стрижки - це дотримання гігієни. Шерсть має властивість утворювати ковтуни, які ускладнюють вільне дихання шкіри. При цьому вона стягується, що веде до болю і дискомфорту. Крім того, під ковтунами можуть завестися всілякі мікроорганізми, які провокують запальні процеси. У будь-якому випадку, видалити ковтуни необхідно. Але з точки зору естетики вистригати окремі ділянки буде не зовсім доречно, тому краще стригти кота цілком.

Друга причина стрижки - це забезпечення чистоти у вашому домі і полегшення життя кота. Адже в процесі линьки шерсть залишається по всьому будинку. Тому, за допомогою професійної стрижки, коли шерсть вкорочують, забезпечується легке вичісування шерстинок, що не заплутуються. Та й шерсть не буде поширюватися на килимі, меблях та інших місцях вашого будинку.

Третій привід, щоб вдатися до стрижки підходить для дуже пухнастих котів. У літню пору, коли спекотно, їм можна полегшити життя, вкоротивши шерсть.

Що потрібно знати про стрижку?

- стрижка виставкових персів повинна проводитися не раніше, ніж за півроку до виставки, і не застосовується стрижка наголо;
- неспокійного кота краще не стригти, оскільки він може піддатися сильному стресу, а потім і депресії;
- не всі коти відносяться до цієї процедури позитивно;
- у деяких випадках, після стрижки шерсті її колір і структура можуть кардинально змінитися;
- котів з тіпінгом і колорпойнтом не можна стригти, оскільки нова шерсть на спині і животі починає темніти;
- у деяких випадках коти не обростають новою шерстю або обростають, але не до повної довжини;
- голова кота не стрижеться (включаючи шерсть у вухах, вібриси на морді і щоках);
- хвіст не можна стригти повністю, оскільки кіт може почати грати з ним і гризти, залишаючи рани. Довжина, яка залишається, повинна бути не менше третини хвоста;
- не можна сміятися над стриженими тваринам, адже коти чутливі до цього і можуть образитися (без жартів).

Також варто пам'ятати, що вдаватися до стрижки котів без особливої потреби не варто.

Якщо ж ви хочете підстригти кота, пропонуємо звернутися в наш салон для кішок і собак (Львів). Наші досвідчені сертифіковані майстри проведуть професійну стрижку без наркозу. Наш салон утримується в чистоті, так як проводиться регулярна дезінфекція приміщення і інструментів. Подбайте про здоров'я і чистоту вашого вихованця разом з нами!